Nový školský rok

Informácie k nástupu a potreby do materskej školy

Vážení  rodičia,  prinášame vám prehľad potrieb k nástupu detí od  2.9.2024 a tiež pokyny k nástupu.

1. ČO POTREBUJE DIEŤA DO ŠKÔLKY.
  2. POKYNY – NÁSTUP DETÍ 2.9.2024 – PREVÁDZKOVÝ ČAS.

OBLEČENIE DO SKRINKY A PAPUČE DO BOTNÍKA

Každé dieťa má v prvý deň pridelenú skrinku v šatni, do ktorej si odložíte osobné veci a oblečenie dieťaťa.

Skrinka je označená menom dieťaťa a značkou. Túto značku má dieťa priradenú aj na posteľnom prádle a tiež v umývarke pri jeho uteráku.

Opakujte si ju vždy spoločne s dieťaťom.

Do skrinky si bude vaše dieťa odkladať oblečenie, ktoré nepotrebuje, alebo v ňom prišlo.

V zimnom období máme pripravené stojany, kam si zavesíte overaly a zimné bundy resp. pršiplášť.

V skrinke nenechávate dieťaťu žiadne jedlo a pod. Obuv odkladáme do botníka v šatni.

Každý správny škôlkar tiež potrebuje kvalitné papuče.

Tie kúpte až tesne pred nástupom a poriadne zmerajte nôžku, ktorá mohla počas prázdnin podrásť.

Papuče – nie vsuvky, kroksy ale pevná obuv.

Budete potrebovať aj náhradné oblečenie, ak sa dieťa zašpiní od jedla, farieb alebo sa obleje či zmokne na školskom dvore.

Pri mladších deťoch myslite aj na náhradné spodné prádlo. V šatniach sa deti usádzajú pri obliekaní a vyzliekaní na lavičky (nie na parapetné kryty a pod).

V šatniach nenechávate žiadne iné osobné veci dieťaťa (kolobežky, odrážadlá a pod.)

ORGANIZÉR DO SKRINKY ALEBO VEŠIAK NA ZAVESENIE

Odporúčame vám zabezpečiť si vešiačik s menším organizérom do skrinky.

Všetko označiť piktogramom – značkou.

Ak si dieťa nevie rozoznať svoje oblečenie, na trhu nájdete širokú ponuku nálepiek s vlastným menom, ktoré odolajú aj praniu. Nezabudnite označiť aj pyžamo na poobedný spánok.

POSTELNÉ PRÁDLO A UTERÁKY

Do MŠ je potrebné doniesť pre každé dieťa detský uterák s uškom na zavesenie, ktorý označíte menom dieťaťa.

Do MŠ nenosíte vlastné posteľné prádlo – máme zabezpečené pre každé dieťa (antialergické paplóny, vankúše a aj náhradné obliečky a plachty)

Pre malé deti prosíme dodať igelitovú podložku, ktorú dáme deťom pod plachtu, aby si neznečistilo svoje lehátko v prípade nehody počas spánku.

POKYNY – NÁSTUP DETÍ  dňa 2.9.2024

PREVÁDZKOVÝ ČAS

Bude otvorená zberná trieda od 6:00 hod. do 7:00 hod. (trieda č. 1), od 7:00 hod. budú otvorené všetky triedy.

Popoludní do 16:00 hod. všetky triedy, od 16:00 hod. zberná trieda (trieda č. 2)

Triedne učiteľky vás budú čakať v triede a privítajú vás aj vaše dieťa, pomôžu vám s vyplnením tlačív a usmernia vás a podajú vám všetky informácie o MŠ aj popoludní.

Prosíme dodržať čas do 8,00hod.

V prípade meškania príchodu do MŠ – hlásite vedúcej ŠJ 055/6841114 (meno dieťaťa a triedu dieťaťa) následne zabezpečí vedúca ŠJ informovanosť učiteľkám do triedy a upratovačkám informáciu k zabezpečeniu otvorenia MŠ.

TLAČIVÁ k nástupom – máte pripravené pre všetky nové deti ako aj pre deti navštevujúce MŠ na triedach.

Tešíme sa na všetky deti, užite si ešte posledné voľné dni v kruhu rodiny

Mgr. Lenka Nogová a kolektív zamestnancov